Translated by Google Translate

NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandsko
+ 31 416 751 393

Október 3 (Deň nemeckej jednoty) OTVORENÝ - Nedeľa Október 4 EXTRA OTVORENÝ (12: 00-16: 00)
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Austin Healey 100 / 6

Britská spoločnosť Motor Motor Corporation videla Austin Healey ako neoddeliteľnú súčasť svojej zostavy, takže keď sa zmenila motorová stratégia firmy, bolo zrejmé, že aj veľké športové auto by sa muselo zmeniť. V 1956 sa 100 / 4 stal Austin Healey 100 / 6. Starý A90 štyri bol považovaný za zastaraný, takže bol nahradený novým priamym šesťom rovnakej veľkosti.

Austin Healey Klasické autá na predaj

Redizajn zahŕňal rozvor rázvoru 2-palca a premiestnenie niektorých komponentov do chvosta, aby sa vytvoril priestor pre pridanie malých zadných sedadiel „+ 2“. Styling pre Austin Healey 100 / 6 bol takmer rovnaký ako jeho predchodca, okrem novej oválnej mriežky, pevného čelného skla, výberu kotúčov s drôtom alebo oceľových diskov a vyvýšenej kapoty s malým funkčným prívodom vzduchu na mieste. front. Najväčším rozdielom bol nový valec 6. Jednalo sa o korporátnu jednotku C-Series od spoločnosti BMC. veľká liatinová práca 2.64-litra s nadzemným ventilom, silnejším ako staré veľké štyri (102 vs. 90 konský výkon). Rovnako ako na BN2, 4-rýchlosť prevodovka bola štandardná, aj keď na Austin Healey 100 / 6 (označené BN4), overdrive bola ďalšia možnosť.

Nákup Austin Healey 100 / 6?

Jeseň 1957 priniesla dva dôležité udalosti. Najprv prišiel hlavný strategický krok, pretože BMC sa rozhodol centralizovať montáž všetkých svojich športových vozidiel; to znamenalo, že produkcia Austin Healey sa presunula z Longbridge do továrne MG v Abingdone. Približne v tom istom čase sa objavil vylepšený motor s prepracovanou hlavou valca a efektívnejším usporiadaním, ktoré zvýšilo špičkový výkon na 117 bhp a poskytlo športovejší prenos krútiaceho momentu. Dvojmiestne vozidlo sa vrátilo ako doplnok k linke známej ako BN6, zatiaľ čo montáž BN4 bola pozastavená, kým nebol zúčtovaný existujúci inventár.

AUstin Healey 100-6

Klasika E & R, váš špecialista na autá Austin Healey Classic!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár

Aké sú výhody nákupu automobilu Austin Healey 100-6 v spoločnosti ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- MOT, zváracie a interiérové ​​konania pre vaše vozidlo Austin Healey 100-6
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Kompletná rekonštrukcia vášho vozidla Austin Healey 100-6
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny