NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandsko
+ 31 416 751 393

Kúpte si svoje klasické auto bezpečne online Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky | Z dôvodu predpisov covid-19 je náš showroom zatvorený
Prejdite do inventára Predajte moje auto

Austin Healey 100 / 6

Britská motorová spoločnosť považovala Austin Healey za neoddeliteľnú súčasť ich zostavy, takže keď sa zmenila motorová stratégia firmy, bolo zrejmé, že sa bude musieť zmeniť aj veľké športové auto. V roku 1956 sa model 100/4 zmenil na Austin Healey 100/6. Stará štvorka A90 sa považovala za zastaranú, preto bola nahradená novou rovnou šestkou približne rovnakej veľkosti.

Austin Healey Klasické autá na predaj

Redizajn zahŕňal 2-palcový rozvor náprav a premiestnenie niektorých komponentov do chvosta, aby sa vytvoril priestor pre pridanie malých zadných sedadiel „+ 2“. Styling pre Austin Healey 100/6 bol do značnej miery rovnaký ako jeho predchodca, okrem novej oválnej masky chladiča, pevného čelného skla, výberu kolies s drôtenými alebo oceľovými diskami a vypuklej kapoty s malým funkčným prívodom vzduchu na spredu. Veľkým rozdielom bol nový 6-valcový motor. Toto bola podniková jednotka veľkých automobilov BMC série C; veľká liatinová práca s objemom 2.64 litra s horným ventilovým prevodom, výkonnejšia ako stará veľká štvorka (102 vs. 90 koní). Rovnako ako v prípade BN2 bola štvorstupňová prevodovka štandardom, aj keď v prípade Austin Healey 4/100 (označené BN6) bol overdrive doplnkovou možnosťou.

Nákup Austin Healey 100 / 6?

Jeseň 1957 priniesla dva dôležité udalosti. Najprv prišiel hlavný strategický krok, pretože BMC sa rozhodol centralizovať montáž všetkých svojich športových vozidiel; to znamenalo, že produkcia Austin Healey sa presunula z Longbridge do továrne MG v Abingdone. Približne v tom istom čase sa objavil vylepšený motor s prepracovanou hlavou valca a efektívnejším usporiadaním, ktoré zvýšilo špičkový výkon na 117 bhp a poskytlo športovejší prenos krútiaceho momentu. Dvojmiestne vozidlo sa vrátilo ako doplnok k linke známej ako BN6, zatiaľ čo montáž BN4 bola pozastavená, kým nebol zúčtovaný existujúci inventár.

AUstin Healey 100-6

E & R Classics, váš špecialista na klasické automobily Austin Healey!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár

Aké sú výhody nákupu automobilu Austin Healey 100-6 v spoločnosti ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- MOT, zváracie a interiérové ​​konania pre vaše vozidlo Austin Healey 100-6
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Kompletná rekonštrukcia vášho vozidla Austin Healey 100-6
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny