Translated by Google Translate

NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandsko
+ 31 416 751 393

Október 3 (Deň nemeckej jednoty) OTVORENÝ - Nedeľa Október 4 EXTRA OTVORENÝ (12: 00-16: 00)
Prejdite do inventára Predajte moje auto

MG MGB Cabriolet

MGB je športové auto, ktoré uviedli MG Cars v máji 1962 ako náhradu za MGA. Predstavené ako 4-valec roadster, kupé s 2 + 2 sedenie bolo pridané v 1965. 6 valec MGC debutoval v 1967; neskorší derivát vybavený Rover V8 na báze Buicku bol vyrobený z 1973-1976.
Produkcia MGB pokračovala až do októbra 1980 rôzne britskou spoločnosťou Motor Motor Corporation a jej nástupcami, British Motor Holdings a British Leyland Motor Corporation.

V čase jeho zavedenia bol MGB relatívne moderný dizajn, pričom namiesto tradičnej konštrukcie karosérie používanej na oboch typoch modelov MGA a MG T a konkurenta MGB, série Triumph TR, využíval monocoque štruktúru. Ľahká konštrukcia znižuje výrobné náklady a zároveň zvyšuje celkovú pevnosť vozidla. Štandardné boli okná na okná a pohodlný priestor pre vodiča ponúkol dostatok miesta na nohy. Za sedadlami bola umiestnená polica na balíky.

MG Classic Cars na predaj

Výkon MGB bol v čase jeho zavedenia považovaný za prudký, s časom 0 – 60 mph, ktorý bol o niečo vyšší ako 11 sekúnd, čo bolo podporené relatívne nízkou hmotnosťou auta. Manipulácia bola jedným zo silných stránok MGB. Motor 3 1798 cc B-Series vyrábal 95 hp (71 kW) pri otáčkach 5,400. Motor bol aktualizovaný v októbri 1964 na päť-ložiskový kľukový hriadeľ v snahe zlepšiť spoľahlivosť. Väčšina MGB bola exportovaná do Spojených štátov. V spoločnosti 1974, keďže emisné normy v USA sa stali prísnejšími, boli MGB na americkom trhu vyladené z hľadiska súladu. Rovnako ako výrazné zníženie výkonu, MGB získal palce na výšku jazdy a výrazné gumové nárazníky, ktoré prišli nahradiť chróm pre všetky trhy.

Nákup MG MGB Cabriolet?

MGB bol jedným z prvých áut, ktoré sa vyznačovali kontrolovanými deformačnými zónami, ktoré boli navrhnuté tak, aby chránili vodiča a spolujazdca v nárazoch 30 mph s nepohyblivou bariérou.

Kombinovaný objem výroby modelov MGB, MGC a MGB GT V8 bol automobilov 523,836. Veľmi obmedzený produkčný "revival" model s iba 2,000 jednotkami, ktorý sa nazýva RV8, bol vyrobený firmou Rover v 1990s. Napriek podobnosti vzhľadu s roadsterom, RV8 mal zameniteľnosť menších ako 5 percent s pôvodným autom.

MG MGB Cabriolet

E & R Classics, váš špecialista na MG Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventár


Aké sú výhody nákupu auta MG MGB Cabriolet v spoločnosti ER Classics?
- Veľký sortiment klasických áut na predaj
- Všetky autá sú starostlivo kontrolované mechanikmi v našej vlastnej dielni
- MOT, zváracie a interiérové ​​konania pre vaše auto MG MGB Cabriolet
- Našim špecializovaným mechanikom staršieho času sa môžete postarať o všetky konania
- Zaoberáme sa opravami, údržbou a prispôsobenými potrebami
- Kompletná rekonštrukcia vozidla MG MGB Cabriolet
- Môžeme dodať vaše klasické auto do ktorejkoľvek európskej krajiny